Svatomartinská vína

11. 11. slavíme svátek svatého Martina. Podle lidových pranostik přijíždí v tento den Martin na bílém koni a přiváží s sebou zimu a první sníh. Symbolizuje konec podzimu a blížící se advent. Na venkově tento den pro naše předky znamenal konec hospodářského roku. Začínalo období hodů a posvícení jako poděkování za odvedenou práci čeledínům a děvečkám. K tomu neodmyslitelně patřila pečená husa, svatomartinské rohlíčky a v neposlední řadě také mladé svatomartinské víno.

Svatomartinské víno je víno aktuálního ročníku. Může být bílé, růžové i červené. Vždy ale musí být suché. Jeho výroba je povolena pouze z odrůd: Müller Thurgau, Veltlínské červené rané, Muškát moravský, Modrý Portugal, Svatovavřinecké nebo Zweigeltrete. Před uvedením
na trh musí splňovat všechny zákonem dané podmínky, projít hodnocením nezávislými odborníky a být označeno logem „Svatomartinské“. Prodávat se může od 11. 11.

 

I my bychom chtěli navázat na tradici našich předků a poděkovat Vám – našim zákazníkům za Vaši věrnost a podporu. Proto Vás zveme
do naší liberecké vinotéky Dům vína na Šalďáku na první svatomartinský přípitek, který proběhne 11. 11. v 11:11 hodin. Po přípitku budete mít možnost zakoupit a ochutnat kterékoli z nabízených vín. Počet míst je omezený, proto je nutná předchozí rezervace.

Nabízíme také možnost dopravy Svatomartinského vína až k Vám domů. Svatomartinská vína jsou nyní všechna se slevou 10 %. Rozvážet budeme po Liberci a Jablonci nad Nisou osobně a zdarma v pátek 11. 11. Podmínkou je nákup nad 500 Kč a objednávka odeslaná do čtvrtku 10. 11. do 15:00.