Ideální parťák na letní akce? Bag-in-box

Ideální parťák na letní akce? Bag-in-box

Léto je v plném proudu. Grilovačky, pikniky v přírodě, dovolené, setkávání s přáteli a rodinou, to vše k němu neodmyslitelně patří. A čím jiným vyšperkovat dobré jídlo a milou společnost než lahodným vínem? Co když ale z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete vézt a chladit několik lahví najednou? Zkuste víno v bag-in-boxu (BIB). Ušetří vám nervy i místo v lednici. Pojďme se na to společně podívat.

Není krabice jako krabice

Nejdříve ze všeho je třeba říct, že bag-in-box je moderní způsob balení vína, který s sebou nese řadu výhod. Není to žádný nepitelný krabičák, který se tiše krčí ve spodním regálu supermarketu. Bohužel se ještě občas s tímto názorem setkáváme. Ale ne, opravdu to není totéž! V bag-in-boxu se prodávají i velmi kvalitní vína. Stejně jako u lahví záleží na tom, po čem sáhnete. Jistě, luxusní klenot pro zvláštní příležitosti v něm pravděpodobně nenajdete, ale příjemné víno pro příjemná setkání určitě ano. 

Zázrak jménem bag-in-box

Víno je uvnitř vakuového sáčku uloženého v krabici. Sáček je opatřen malým kohoutkem (nebo pípou, chcete-li), kterým si víno jednoduše načepujete. Praktické, jednoduché. Po odlití části vína se sáček smrští. K vínu se tak nedostane vzduch a zachová si svou kvalitu i dlouho po otevření. V lednici vydrží otevřené klidně měsíc ve výborné kondici. Takže nebojte, není potřeba vypít tři nebo dokonce pět litrů najednou, aby se vám nezkazilo.

Pohodlí nade vše

Víno v bag-in-boxu vám v mnoha ohledech usnadní práci. Schválně, kdo z vás se pokoušel na letní dovolenou do kufru auta vtěsnat karton vín tak, aby se lahve uvnitř nerozbily? A kdo se snažil před grilovačkou vychladit několik lahví v lednici nacpané k prasknutí? Převážet nebo skladovat nerozbitnou krabici je zkrátka jednodušší než manipulovat s několika skleněnými lahvemi. Jako bonus vám také odpadne starost s rozléváním, protože se každý zvládne obsloužit sám. A jsou v životě chvíle, kdy si to situace žádá.

Mrkněte na naše tří nebo pětilitrová vína v bag-in-boxu a vyberte si svého parťáka pro letošní léto. Který bude ten váš?